İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde İlk Ameliyat Gerçekleşti...

Tüm birimleriyle faaliyete geçtikten sonra ilk poliklinik gününde hastaların karanfillerle karşılandığı Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde ilk ameliyat gerçekleştirildi. Hastanenin ilk ameliyatı, hayatında ilk defa ameliyat olan Buse Çakar’a gerçekleştirildi.

Karşıyaka'da ikamet eden 23 yaşındaki Buse Çakar karın ağrısı şikâyeti ile Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Acil Servisi'ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda Akut Apandisit tanısı konuldu. Doktorları tarafından ameliyat olması gerektiğine karar verilen Buse Çakar “Bu benim ilk ameliyatım olacak, hastanenin de ilk ameliyatıymış. Biraz korkuyorum ama geldiğim andan itibaren hastaneyi çok beğendim ve burada ameliyat olmaktan dolayı çok memnunum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Çakar'ı ameliyata giderken ailesi, servis hemşireleri ve Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Gülperi Demirkaya yalnız bırakmadı.

Hastanemizin de kızımın da ilk ameliyatı olacak diyen baba Hakan Çakar “Geldiğimiz andan itibaren her türlü tetkiklerimiz hızlı bir şekilde yapıldı. Apandisit teşhisiyle bizi Genel Cerrahi Kliniği'ne aldılar. Yerleştirildiğimiz oda daha önce gördüğümüz odalardan çok farklı ve tam bir otel konforunda dizayn edilmiş. Adeta bizim için her şey düşünülmüş. Bakanlığımıza, tüm yetkililere ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Eski Karşıyaka Devlet Hastanesi'nden sonra Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde ilk ameliyatını gerçekleştiren Anestezi Uzmanı Mustafa Canyılmaz “Son bir iki aydır çok yoğun bir tempoda tüm ekip arkadaşlarımızla çalışarak ilk ve sonraki ameliyatlarımız için ameliyathanelerimizde gereken koşulları sağladık. Bugün ilk ameliyat vakamızı almamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nin ilk ameliyatını gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Mehmet Fuat Çetin ise “Karın ağrısı şikâyeti ile hastamız Acil Servise başvurdu. Yaptığımız muayene ve tetkikler sonucu Akut Apandisit tanısı ile hastamızın ameliyatını planlayarak hızlı bir şekilde ameliyata hazırladık. Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte sorunsuz bir şekilde ameliyatımızı gerçekleştirdik. Hastamızın genel durumu iyi. Tüm ekip arkadaşlarımın eline sağlık” dedi.

Sağlık Turizmi İçin Şartlar Hazır...

Genç hastayı yatağında ziyaret eden İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu “20 Mayıs'da iki hastanemizin Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'ne taşınmasının ardından, 21 Mayıs Cumartesi ilk ameliyatımızı ekip arkadaşlarımız başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. Hepsinin ellerine emeğine sağlık. Çiğli Bölge Hastanemiz inşallah çok yakında eğitim ve araştırma hastanesi olarak akredite olacak ve çok daha farklı ameliyatlar yapacağız. Ayrıca bu özellikleriyle sağlık turizmi için de hastanemiz oldukça uygun. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Çok yakında yabancı konuklarımızı da burada ağırlayıp tedavi etmek istiyoruz.” dedi.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi İlk Ameliyat Videosuna Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz...
https://www.youtube.com/watch?v=l9o0wKzp93w

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir-haberleri/cigli-bolge-egitim-hastanesi-nde-ilk-ameliyat_285001/?

http://www.dha.com.tr/cigli-bolge-egitim-hastanesinde-ilk-ameliyat_1235515.html

http://www.yeniasir.com.tr/kenthaberleri/2016/05/24/cigli-bolge-egitim-hastanesinde-ilk-ameliyat