İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Mali Hizmetler Başkanı Erol Öztürk
 

16.11.1975 tarihinde Giresun-Doğankent'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ordu ilinde tamamladı. 1994 yılında Giresun Piraziz Sağlık Meslek Lisesinden, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Sağlık Ekonomisi alanındaki yüksek  lisansını tamamladı.

Memuriyet hayatına 1995 yılında Ankara Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde Sağlık Memuru olarak başladı. Aynı hastanede gece nöbetçi idari memuru, kalite birim sorumlusu ve faturalandırma birim sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra, 2004 yılında tayin olduğu Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastane Müdür Yardımcısı olarak yaklaşık 6 yıl görev yaptı. Eylül 2009- Ekim 2012 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında Finansal Analiz ve Değerlendirme Şube Müdürü olarak çalıştı.

Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısının değişmesini müteakiben Kasım 2012- Ocak 2015 tarihleri arasında Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliği Mali Hizmetler Başkanı, Ocak 2015 - Temmuz 2017 tarihleri arasında da Ankara Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görev yaptı. 15 Temmuz 2017 tarihinde İzmir İli Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Mali Hizmetler Başkanı olarak göreve başlayan Erol ÖZTÜRK, evli ve bir çocuk babasıdır.