İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

SİNDİRİM SİSTEMİ HASTALIĞI OLAN ÇOCUKLAR SIRA BEKLEMİYOR…

Ağustos 2016 tarihinde hizmete giren Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Kliniği açıldığı tarihten itibaren 0-18 yaş arası müracaat eden 3263 çocuk hastayı tedavi etti.

Sıra Beklemeden Hızlı Bir Şekilde Muayenemizi Olduk…

On beş yaşındaki oğlunda karın ağrısı ve mide şikâyetleri ile Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Gastroenteroloji Polikliniği’ne müracaat eden anne Gülay Albayrak “Oğlumda 7-8 yıldır kabızlık şikâyeti var. Buraya karın ağrısı ve mide şikâyetiyle geldik. Doktor Hanım muayenemizi yaptı ve bize endoskopi yapılması gerektiğini söyledi. Açıkçası böyle tetkikler istenince insan endişeleniyor. Günlerce sıra beklemek zorunda kalabiliyoruz.  Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde sıra beklemeden hızlı bir şekilde muayenemizi olduk ve endoskopi işlemimiz yapıldı. Çalışanlardan Allah razı olsun.” dedi.

Girişimsel İşlemler İçin, Randevularımızı Bir Hafta Kadar Kısa Bir Sürede Verebilecek Durumdayız…

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Pınar Kuyumtöz “Kliniğimizde hastalıkların tanı ve tedavisi için anestezi altında endoskopi, kolonoskopi, rektosigmoidoskopi, varis ligasyonu, skleroterapi ve karaciğer biyopsisi gibi gerekli girişimsel işlemleri yapmaktayız. 2016 Ağustos ayından bu yana toplam 215 endoskopi ve 11 kolonoskopi işlemi gerçekleştirdik. Tanı ve tedavide bize yol gösteren girişimsel işlemler için, randevularımızı bir hafta kadar kısa bir sürede verebilecek durumdayız. Böylelikle hastalarımızın bekleme süreleri kısaltmış olup, biz hekimlerde uygun tedaviye en kısa sürede başlamaktayız. Şimdiye kadar başarı ile gerçekleştirmiş olduğumuz girişimsel işlemler sonucunda Çölyak Hastalığı, Gastrit, Ülser, İnflamatuvar Bağırsak Hastalığı ve Biliyer Atrezi (safra yolu tıkanıklığı) gibi tanıları kolaylıkla koyabiliyoruz.” dedi.

Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Yöneticisi Operatör Dr. İlker Kızıloğlu “Hastanemiz Ege Bölgesinin büyük bir bölümüne hizmet vermektedir. Modern ve çağın gerektirdiği teknolojik cihazlara sahip Çocuk Gastroenteroloji birimimiz dışında, diğer çocuk yan dalları poliklinikleri olan Endokrinoloji, Alerji ve İmmünoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Yenidoğan, Çocuk Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları, Nefroloji,  Çocuk Diyet Tedavi Danışma Merkezi ve Çocuk Gelişim Uzmanlığı ile tam kapasite ile hizmet vermekteyiz.” dedi.

6 Ayda 3263 Hasta Muayene Edildi…Yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi, pankreas hastalıklarını konu alan Çiğli BEH Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği’ne en çok karın ağrısı, büyüme - gelişme geriliği, sağlıklı ve hasta çocuklarda beslenme sorunu, kabızlık, obezite ve reflü hastalıklarından yakınan çocuklar müracaat ediyor. Ağustos ayı içerisinde 318 hastaya poliklinik muayenesi gerçekleştiren birim, Ocak ayında 1022 çocuk hastayı muayene etti. Gittikçe artan hasta sayısı ile her gün ortalama 40 hasta, 6 ayda ise 3263 gibi oldukça önemli bir rakama ulaştı.

http://www.hurriyet.com.tr/sindirim-sistemi-hastaligi-olan-cocuklar-sira-b-40366342
http://www.dha.com.tr/en-son-haber-sindirim-sistemi-hastaligi-olan-cocuklar-sira-beklemiyor-son-dakika-haberleri_1456949.html
http://www.palo.com.tr/a/sindirim-sistemi-hastal%C4%B1%C4%9F%C4%B1-olan-%C3%A7ocuklar-s%C4%B1ra-beklemiyor-2311085?