İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

BUCA KADIN DOĞUM ve ÇOCUK HASTANESİ’NİN YENİ ACİLİ 2,5 AYDA 43.000 HASTAYI TEDAVİ ETTİ...

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Acil Servisi, yenilendikten sonra 2,5 aylık çok kısa bir süre içerisinde 43.000 hastaya hizmet verdi.
Açıldığı 2009 yılından bu yana hastalarına hizmet veren Buca KDÇHH Acil Servisi; yatak sayısı, bekleme salonu ve poliklinikleriyle hedeflenen sağlık hizmetini karşılayamayacak duruma gelmişti. 2016 Kasım ayında tadilatı yapılarak açılışı gerçekleştirilen yeni acil servis konforlu alanlarıyla açıldığı günden bu yana kaliteli sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Teknolojiye uygun dizayn edilen yeni acil serviste hasta yakınları geniş bekleme salonundaki ekranlardan hastalarını takip edebilmektedir. Ayrıca artan yatak sayısı ile daha çok hastaya daha kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır.Çocuk Acil Servisi’nde tedavi gören Hasta Esmanur Çekiç’in annesi Sevim Çekiç hastaneden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: ‘’Daha önce bu hastanede doğum yaptım ve farklı zamanlarda da tedavi için gelmiştim. Bu zamana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Bizlere verilen sağlık hizmetlerinden çok memnumdum ama şimdi yenilenmesiyle birlikte daha da memnun oldum. Her şey için emeği geçen herkese teşekkür ederim.‘’ dedi.

2 Ayda 43 Bin Hastaya Hizmet Verildi…

Türkiye’de az sayıda bulunan Çocuk Acil Yan Dal Uzmanı olan Çocuk Acil Servis Sorumlusu Alkan Bal “Çocuk ve Kadın Doğum Acil Servisi son 2 ayda 43 bin hastaya hizmet vermiştir. Servisimizde 9 Pratisyen Hekim, 19 yardımcı sağlık personeli ve 5 tıbbi sekreter fedakarca çalışmaktadır. Yenilenen tıbbi cihazlar sayesinde hastalara modern hizmetler sunmaktayız. Ayrıca hastaneden korkan miniklerimizin karşılaştıkları renkli ortam onların gerginlikleri birazda olsa azaltıyor. Onları iyileştirmek ve hastaneden mutlu ayrıldıkları görmek bizleri de çok mutlu ediyor.” dedi.

Senede 170.000 acil hastaya hizmet verdiklerini ifade eden Hastane Yöneticisi Op. Dr. Gökhan Tosun “Acil Servisimizin eski şartları Bakanlığımızın kalite standartları açısından hastalarımıza hizmet vermek için yeterli değildi. Yeni Acil Servisimizin hizmete açılmasıyla birlikte hem aynı anda bakılan hasta kapasitesini artırdık hem de hizmet kalitesini artırmış olduk. Böylelikle hasta memnuniyetinin ve aynı zamanda çalışan memnuniyetinin de arttığını gördük. Hastalarımız ve çalışanlarımız her şeyin en iyisini hak ediyor. Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz ama Acil ekibimiz büyük bir özveriyle görevlerinin başında 7 gün 24 saat çalışıyorlar.” dedi.
http://www.haberler.com/yenilenen-acil-servisten-43-bin-hastaya-hizmet-9274196-haberi/
http://www.milliyet.com.tr/yenilenen-acil-servisten-43-bin-hastaya-izmir-yerelhaber-1848247/
http://www.hurriyet.com.tr/bucada-acil-servis-yenilendi-40368645
http://www.manisadabirgun.com/saglik/yenilenen-acil-servisten-43-bin-hastaya-hizmet-h31211.html
http://www.dha.com.tr/bucada-acil-servis-yenilendi_1458560.html
http://www.egetelgraf.com/bucada-acil-servis-yenilendi/
http://www.haber7.com/izmir/2260019-yenilenen-acil-servisten-43-bin-hastaya-hizmet
https://99haberler.com/yenilenen-acil-servisten-43-bin-hastaya-hizmet/
http://bakinneoldu.com/yenilenen-acil-servisten-43-bin-hastaya-hizmet-saglik-haberleri.html?