İzmir Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Bayramın 2. Gününde Hastane Ziyaretleri Devam Etti...

Sağlık Bakanlığı'nın “81 İl 81 Ziyaret” projesi kapsamında, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aile Hekimliği Eğitim ve Geliştirme Daire Başkanı Dr. Özlem Yiğitbaşıoğlu, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur'un eşliğinde bayramın 2. günü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

Yeni Projeler Hakkında Bilgiler Aldıar...
İzmir Kuzey Bölgesi'nin en büyük Sağlık Tesisi olan SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret eden Yiğitbaşoğlu ve Salnur hastalar ve nöbetçi sağlık personelinin Kurban Bayramını kutladılar. Hastanenin birçok yerini gezerek Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut ile yapılan çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi alısverişinde bulundular. Ardından Alsancak Nevvar Salih İşgören DH' ni Başhekim Vekili Op. Dr. Caner Alptekin eşliğinde dolaşarak bayram ziyaretinde bulunan Yiğitbaşoğlu ve Salnur özellikle Acil Servis ve Palyatif Bakım Ünitesini gezerek klinikler ve hastanenin mevcut durumu hakkında bilgiler aldılar.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Daire Başkanı Dr. Osman Topaç, İzmir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Neşe Zeren Nohutçu'nun eşliğinde bayram ziyaretleri için geldiği İzmir'de SBÜ Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Menemem Devlet Hastanesindeki hasta ve yakınlarını ve nöbetçi sağlık personellerini ziyaret ederek bayramlaştı.

Sizleri Dinlemeye Bayramlaşmaya Geldik...
Göğüs Hastanesi'nde Acil Servis ve Palyatif Bakım Ünitesi'ni Nöbetçi Memur Hüseyin Aktuğ ve Nöbetçi Süpervizörü Mustafa Sel eşliğinde gezen Topaç ve Nohutçu kliniklerin işleyişi hakkında bilgi alırken hastalara acil şifalar diledi. Nöbetçi personeli ise böyle özellikli bir branş hastanesindeki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Topaç ve Nohutçu ardından Menemen Devlet Hastanesi'ni Başhekim Yrd. Uz. Dr. Kerim Acar, İdari ve mali işler Mdr. Yrd. Şaban Mutluer ve Sağ. Bak. Hiz. Mdr. Yrd. Deniz Uzan eşliğinde gezdi. Hasta ve yakınlarıyla sohbet eden Topaç “Hiç bir zaman yalnız değilsiniz. Ankara'da sizler için çalışıyoruz, buraya da Ankara'dan sizleri dinlemeye bayramlaşmaya geldik .” dedi.